Jaki tusz do drukarki HP Deskjet 2620 wybrać? Rodzaje i ceny

Drukarka, skaner i kopiarka w jednym HP Deskjet 2620 to praktyczne urządzenie wielofunkcyjne dla użytkowników domowych. Pozwala na przygotowywanie wysokiej jakości wydruków w czerni i w kolorze. Jakie tusze do tej drukarki warto wybrać?

Tusz do drukarki HP Deskjet 2620 – rodzaje

W urządzeniu wielofunkcyjnym HP Deskjet 2620 stosuje się dwa tusze. Pierwszy z nich to czarny, drugi to kolorowy, który zawiera kolory C, M, Y, czyli cyan, magenta i yellow stosowane do wydruków w kolorze, na przykład fotografii, kolorowych dokumentów.

Producent oferuje tusze oryginalne w dwóch wariantach:

  • tusze o mniejszej pojemności – czarny N9K06AE, kolorowy N9K05AE,
  • tusze o większej pojemności XL – czarny N9K08AE, kolorowy N9K07AE.

Do urządzenia można wybrać także zamienniki, które w porównaniu z oryginałami posiadają większą pojemność. Zamienniki mogą wydrukować nawet o kilkaset stron więcej, dlatego nie wymagają tak częstej wymiany na nowe. Jednocześnie mogą zapewnić bardzo wysoką jakość wydruków, dlatego na ich kupno decyduje się wielu użytkowników tej drukarki.

Zamienne tusze do drukarki HP Deskjet 2620 mają takie same oznaczenia jak tusze oryginalne, co ułatwia ich wyszukanie.

Tusze do drukarki HP Deskjet 2620 – ceny

Ceny za tusz do drukarki HP Deskjet 2620 wahają się w zależności od jego rodzaju. Koszt zakupu tuszu oryginalnego to 50-120 złotych, natomiast za zamienniki należy zapłacić 80-100 złotych, przy czym mają one większe pojemności, dlatego mogą posłużyć do wykonania większej liczby wydruków.

Tusze można kupić obecnie w wielu sklepach. Sprzedają je między innymi markety z elektroniką, wybrane hipermarkety, sklepy z artykułami biurowymi, a także firmy specjalizujące się w dostarczaniu tuszów. Zamówienia można składać również w internecie – zamówione tusze są wtedy dostarczane pod wybrany adres.