Jak powinno się kupować telewizory?

Choć oglądanie linearnej telewizji nie jest już najpopularniejszą rozrywką Polaków, to jednak w dalszym ciągu to właśnie telewizory są zdecydowanie najczęściej kupowanym sprzętem RTV. Jak się jednak okazuje, ta ogromna popularność tego urządzenia nie idzie w parze z wiedzą, jak się go powinno wybierać. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, gdy kupuje się taki sprzęt?

Jaka wielkość telewizora?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać, gdy kupuje się telewizory, to jaka powinna być ich wielkość, a konkretniej mówiąc, jaka powinna być przekątna ekranu.
Jak się jednak okazuje, nie ma tu jednej uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak duże będzie pomieszczenie, do którego telewizor się wstawi, a także jak blisko ekranu będzie się siedziało podczas jego oglądania.

Jaki rodzaj ekranu wybrać?

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać podczas wybierania telewizora, jest to, jakiego rodzaju powinien być jego ekran. Oczywiście najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, jaka powinna być jego rozdzielczość.
Obecnie nie ma już najmniejszego sensu kupować model o rozdzielczości Ful HD. Jego cena niewiele się różni od wyższych rozdzielczości, a jakość obrazu wyraźnie już od nich odstaje. Z tego też powodu zdecydowanie najbardziej polecanym modelem jest telewizor 4K. Nie tylko oferowany jest w bardzo atrakcyjnych cenach, lecz również obecnie na rynku jest już dość sporo materiału w takiej rozdzielczości, a to sprawia, że można się cieszyć naprawdę rewelacyjną jakością obrazu.