Jakie zastosowanie ma czytnik kart magnetycznych?

Czytnik kart magnetycznych jest urządzeniem wyposażonym we właściwą antenę nadawczo-odbiorczą, która pozwala nie tylko na odczytywanie, ale również zapisywanie istotnych danych w znaczniku RFID. Dodatkowo warto zdawać sobie sprawę, że czytnik kart magnetycznych umożliwia na zbudowanie właściwego systemu, który będzie rozwiązywał ewentualne problemy z monitoringiem.

Gdzie stosuje się czytniki kart magnetycznych?

Świetnym przykładem zastosowania czytników kart magnetycznych będzie identyfikowanie pracowników danej firmy, którzy pobierają nie tylko i wyłącznie narzędzia, ale również akta, dokumenty lub dostali dostęp do firmowych komputerów.

Dodatkowo czytnik kart magnetycznych można wykorzystać, jako czytnik kart zbliżeniowych RFID. W ten sposób można w bardzo prosty sposób wyeliminować konieczność np. drukowania dowodów wydania. Ponadto warto zdawać sobie sprawę, że w sytuacji, gdy w pobliżu będzie znajdowała się karta RFID, omawiany czytnik kart magnetycznych będzie w stanie automatycznie ją odczytać. Zostanie to potwierdzone zarówno sygnałem dźwiękowym jak i zapaleniem diody.

Gdzie jeszcze może zostać wykorzystany czytnik?

Firma może zdecydować się na wykorzystanie czytnika kart magnetycznych praktycznie wszędzie, gdzie jest konieczność rejestrowania osób czy przedmiotów. Za pomocą tego urządzenia dokonywana będzie również właściwa rejestracja każdego wejścia lub wyjścia poszczególnych towarów.