W dzisiejszych czasach obecność firmy w internecie ułatwia dotarcie do szerszego grona klientów, oferując zakupy w wygodnej i pozwalającej zaoszczędzić czas formie. Przedsiębiorcy zaczynający działalność handlową w sieci, muszą zadbać o jak najlepszą czytelność i elastyczność sklepu internetowego, gwarantując szybką realizację zamówień. Kiedy korzystać z gotowej platformy e-commerce, a kiedy zdecydować się na własne oprogramowanie?
Uniwersalny e-commerce sklep internetowy – gotowe platformy idealne na start.
Firmy, które zaczynają działalność w handlu internetowym najczęściej korzystają z gotowych platform. Bazując na sprawdzonych i opartych na doświadczeniu rozwiązaniach, uruchomienie sprzedaży w sieci przebiega łatwo i szybko. Prowadzenie platformy sklepowej pozostaje po stronie specjalistów, a właściciel firmy może w pełni zaangażować się w działalność sklepu czy działania marketingowe. Stawiając pierwsze kroki w e-commerce sklep internetowy Atomstore w znakomitej większości przypadków oparty jest na gotowych systemach, których mocna stroną są względy organizacyjne i niższe koszty. Jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich sklepów.
Platforma e-commerce – dlaczego przedsiębiorcy zmieniają dostawców?
Często firmy wybierając po raz platformę e-commerce próbują określić, która cieszy się największą popularnością i najlepszymi opiniami. Jednak to czy taki wybór będzie spełniał oczekiwania, weryfikują dopiero indywidualne potrzeby biznesu. To jak bardzo rozbudowany musi być e-commerce sklep będzie zależeć od profilu działalności, ilość i różnorodność produktów oraz związanych tym dodatkowymi funkcjami. Dlatego zmiany platformy w ciągu kilku lat dotyczą nawet jednej czwartej sprzedawców. Najczęściej podyktowane są:
- ograniczoną funkcjonalnością dotychczasowego systemu;
- utrudnioną współpracą z dostawcą;
- za wysokimi kosztami.
Własne oprogramowanie: e-commerce sklep szyty na miarę.
Wraz z sukcesem firmy, wzrastającą liczbą klientów i zamówień, rozbudową asortymentu i magazynu oraz bardziej skomplikowaną księgowością gotowe szablony przestają być wystarczające. Gdy platforma e-commerce nie nadąża za dynamicznie zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorstwa, właściciele e-sklepu skłaniają się ku droższym rozwiązaniom, ale odpowiednio elastycznym i dopasowanym do specyfiki ich biznesu. Własne oprogramowanie pozwala połączyć wszystkie kluczowe funkcje związane z prowadzeniem sklepu, efektywnie zarządzać obsługą klienta i szybko reagować na nowe potrzeby. Niestety wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego jest naturalnym etapem dla dużych sklepów z ugruntowaną pozycją.