Czym charakteryzuje się pigmentowy tusz do drukarki hp?

Większość osób przy zakupie nowej drukarki kieruje się przede wszystkim marką danego producenta oraz ceną. Przy urządzeniach wielofunkcyjnych zwraca się uwagę także na dodatkowe funkcje danego sprzętu (np. kserowanie, skanowanie itp). Mało osób zwraca uwagę jednak na to, z jakiego tuszu korzysta dana drukarka, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym wyróżnia się popularny pigmentowy tusz do drukarki hp.

Tusze pigmentowe do a do z

Tusze pigmentowe wyróżniają się wysoką trwałością, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Tusze pigmentowe w swoim składzie zawierają specjalne kryjące substancje barwiące. Mowa tutaj oczywiście o cząstkach stałych, które charakteryzują się lepszą odpornością na blaknięcie niż konkurencyjne tusze barwnikowe. Wadą tego typu rozwiązania jest oczywiście gorsza jakość wydruków. W wielu sytuacjach różnice w jakości druku są praktycznie niezauważalne. Tusze pigmentowe w zupełności poradzą sobie z wydrukiem dokumentów biurowych albo prostych grafik. Osoby, które chcą drukować zdjęcia w odcieniach czerni i bieli powinny postawić na wysokiej jakości tusz pigmentowy, taki jak np. tusz HP 302, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych.

Czy można mieszać tusz pigmentowy z barwnikowym?

Pigmentowy tusz do drukarki hp w żadnym wypadku nie można mieszać z tuszem barwnikowym, więcej pod adresem: https://www.drtusz.pl/tusze-hewlett-packard-hp-zamienniki-oryginalne-c-50200000003.html. Jeżeli wymiesza się oba rodzaje tuszy, to niestety tego typu połączenie może doprowadzić nawet do uszkodzenia urządzenia drukującego. Oba rodzaje tuszów są do siebie bardzo podobne, dlatego też należy zachować ostrożność. Tusz barwnikowy charakteryzuje się przezroczystą otoczką, z kolei opisany powyżej tusz pigmentowy jest zawsze jednolity. W razie wątpliwości warto skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.