Co warto wiedzieć o iPadzie firmy Apple

ipad

 iPad został zaprojektowany z myślą o twórcach treści. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o nowym gadżecie. Jeśli zamierzasz używać go do pisania lub tworzenia, może być dla Ciebie odpowiedni. Jeśli lubisz po prostu surfować po Internecie, czytać książki, grać w gry i oglądać filmy, iPad może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli szukasz większej funkcjonalności, Apple oferuje przystawki do klawiatury do iPada, dzięki którym możesz go używać jak laptopa.

iPad firmy Apple


iPad firmy Apple to potężne urządzenie wielozadaniowe. Dzięki takim funkcjom, jak Live Text, urządzenie potrafi rozpoznawać tekst na zdjęciach i przekształcać go w tekst pisany. Aplikacja Pliki potrafi uporządkować i zarządzać wszystkimi plikami na iPadzie, w chmurze iCloud lub na urządzeniach zewnętrznych. Jeśli chcesz robić notatki w podróży, Apple Pencil również Ci to umożliwi. A jeśli lubisz robić notatki ręcznie, Apple Pencil zamieni je w tekst.

 

Jest lżejszy i mniejszy od laptopa


Jest lżejszy i mniejszy niż typowy laptop, ale rozmiar i waga nie pochodzą z niektórych kompromisów. Waga laptopa jest zwykle skorelowana z fizycznym rozmiarem obudowy i ekranu, więc jeśli szukasz 15-calowego laptopa o niewielkiej wadze, będziesz musiał poświęcić kilka rzeczy. Na przykład, podczas gdy żywotność baterii jest kluczowym problemem dla wielu nabywców laptopów, mniejsze zestawy baterii nie oferują tego samego zakresu godzin. A wielu nabywców oczekuje, że ich ultralekki laptop będzie działał przez cały dzień. Na wagę ultralekkiego laptopa ma również wpływ zasilacz sieciowy, który może być wszędzie, od gadżetu z kieszeni koszuli do nieporęcznej cegły.

Przeznaczony dla twórców treści

IPad jest idealnym narzędziem dla osób, które spełniają się w pracy kreatywnej. Jeśli jesteś ilustratorem, animatorem czy grafikiem komputerowym, IPad będzie idealny dla Ciebie! Dzięki wysokiej jakości wyświetlaczowi, IPad doskonale sobie radzi z odwzorowaniem kolorów. To sprawia, że jest pierwszym wyborem osób zajmujących się grafiką elektroniczną. Ale nie musisz być artystą, żeby w pełni wykorzystać potencjał IPada. Sprzęt od firmy Apple jest też bardzo dobrym rozwiązaniem dla studentów. Zamiast podręczników i zeszytów możesz nosić ze sobą jedynie lekkiego IPada. Czy to nie brzmi wspaniale? Szczególnie, że dla tej grupy docelowej firma przygotowała specjalny pakiet zniżek edukacyjnych. 

Jest dostępny w wersjach z Wi-Fi i 3G

Urządzenie od Apple występuje w dwóch wersjach; Wi-Fi oraz 3G. Dodatkowy koszt za model 3G pokrywa sprzęt znajdujący się wewnątrz tabletu moduł umożliwiający zamontowanie wewnątrz karty sim. Dzięki temu IPad będzie wyposażony w osobisty nadajnik, umożliwiający połączenie z Internetem. tańszy model może łączyć się z Internetem jedynie za pomocą odrębnych nadajników, np. telefon.

Ma złącze Smart Connector do podłączania klawiatury


Złącze Apple Smart Connector służy do podłączania akcesorium klawiatury do iPada. Klawiatura jest kompatybilna z iPadem 7, 8 i 9 generacji oraz iPadem Air. Klawiatura łączy się przez złącze Smart Connector iPada, które ma trzy małe styki magnetyczne. Aby skorzystać z klawiatury, trzymaj iPada w pozycji do pisania. Złącze Smart Connector wykryje Twój dotyk i rozpozna położenie klawiatury. Po sparowaniu możesz zacząć pisać.