Jak kupić dobrego pendrive?

Choć pamięć masowa, czyli populary pendrive, jest używana powszechnie od wielu lat, to jednak w dalszym ciągu wielu użytkowników i chętnych do zakupu takiej pamięci osób, ma poważne kłopoty z wybraniem odpowiedniego jej modelu. Na jakie cechy warto zatem zwracać uwagę, gdy kupuje się taki sprzęt? Jak kupić go możliwie najlepszego?

Sprawy oczywiste

Recz jasna każdy doskonale wie, że najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o kupowanie pendrivów, jest określenie tego, jak dużą mają one mieć pamięć. Chodzi tu dokładnie o to, jak wiele danych będzie można na nim zmagazynować za jednym razem. Oczywiście im większa pamięć, tym lepiej, lecz z drugiej strony na uwadze trzeba mieć to, że proporcjonalnie do wielkości pamięci, rośnie również cena danego modelu. Często więc kupowanie tego największego nie jest zupełnie potrzebne, ponieważ nie tylko się go nigdy nie wykorzysta w całości, lecz co najważniejsze, będzie on zbyt drogi i nieekonomiczny.

Sprawy mniej oczywiste

Oczywiście sama pojemność pamięci, choć bardzo ważna, nie jest sprawą jedyną, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Równie istotne dla jakości użytkowania danego modelu jest to, jak przedstawiać się będzie jego charakterystyka odnośnie do prędkości zapisu oraz odczytu danych. W tym wypadku najważniejszą sprawą jest to, aby prędkości te były jak najwyższe. Często producenci właśnie na tym aspekcie oszczędzają, kusząc klientów dużą pojemnością samej pamięci. Później wychodzi na wierch, że kopiowanie na niego lub z niego danych zajmuje naprawdę wiele czasu.

Dodatkowe aspekty użytkowe

Pojemność i szybkość działania to jednak nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę podczas kupowania pendrive. Inną bardzo ważną sprawą jest to, jaka będzie jego obudowa. Musi ona być przede wszystkim bardzo mocna, aby znajdujące się na nim dane nie uległy uszkodzeniu np. w wyniku upadku sprzętu. Co więcej, zaleca się, aby było to urządzenie całkowicie wodoodporne, ponieważ z uwagi na mały rozmiar, nie trudno jest upuścić go np. do wody, co mogłoby całkowicie zniszczyć przechowywane na nim dane.