Z czym wiąże się kalibracja monitorów medycznych?

kalibracja monitora

Kalibracja monitora jest potrzebną i znaną usługą, jaka ma szereg zalet. Z czym wiąże się to pojęcie? Jakie zalety daje kalibracja monitora? Czym się cechuje?

Kalibracja monitora

Okazuje się, że kalibracja monitorów tego typu bazuje na wyświetleniu na monitorze kolejnych obrazów, jakie cechują się różnym poziomem wartości prezentacji. Dla każdego obrazu mierzone jest luminacja, natomiast uzyskane wyniki są przekazywane z detektora do odpowiedniego oprogramowania. Kolejny krok wiąże się z regulowaniem monitora w taki sposób, aby konkretnym poziomom prezentacji odpowiadały odpowiednie luminacje. Plusem jest fakt, że zyskamy pewność co do tego, że postrzegany kontrast jest taki sam w całym zakresie skali szarości dla danego monitora. Co ciekawe, przepisy jasno wskazują, że każdy monitor medyczny musi przejść okresową kalibrację zgodnie z wytycznymi. 

kalibracja monitora

Usługi kalibracji monitora

Usługi tego typu są oferowane przez fachowców, jacy bardzo dobrze znają się na swojej pracy. Na szczęście ofert jest sporo, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem rzetelnej firmy. Pamiętajmy o tym, że prawidłowa kalibracja monitora wpływa na komfort pracy medyków, pielęgniarek i lekarzy, co w placówkach medycznych jest niezwykle ważne. Kalibracja monitorów medycznych musi być wykonywana raz na jakiś czas, zgodnie z przepisami. Specyficzne czynności wykonują osoby z doświadczeniem, dzięki czemu szybko uzyskamy pożądane efekty. Całość przebiega sprawnie, co jest kolejną zaletą kalibracji.