Jak wybrać pilot do telewizora?

W standardzie, do każdego telewizora dodawany jest pilot, który znacznie ułatwia sterowanie tym urządzeniem. Bez konieczności wstawania z ulubionego fotela można przełączać się między kanałami, czy też regulować głośność. Jednak chwila nieuwagi wystarczy, by urządzenie to się popsuło, na przykład w wyniku zalania przez gorący napój. Co wówczas zrobić?

Pilot oryginalny czy uniwersalny?

Gdy pilot, który pierwotnie był dołączony do telewizora, z jakichś przyczyn odmówi posłuszeństwa, to zasadniczo są dwa wyjścia – kupno oryginalnego lub uniwersalnego pilota. Naprawa rzadko kiedy się opłaca. Jeżeli pilot przestanie działać w jednej chwili, a nie wydarzyło się nic, co by mogło bezpośrednio wpłynąć na taki stan rzeczy, to w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy nie rozładowały się baterie.

Jaki pilot do telewizora wybrać?

Nie jest to taka prosta sprawa. Trzeba podjąć decyzję czy kupi się oryginalny pilot do telewizora, czy też pilot uniwersalny. To pierwsze rozwiązanie jest o wiele droższe. Decydując się na pilot uniwersalny użytkownik nie tylko mniej zapłaci, lecz także będzie mógł przy pomocy jednego pilota kontrolować kilka urządzeń w domu. W najlepszej sytuacji są użytkownicy smart tv. Jeżeli ktoś ma telewizor tego typu, to nie jest mu potrzebny pilot do telewizora, wystarczy telefon ze specjalną aplikacją. Prosta w obsłudze aplikacja pozwala na zmianę kanałów oraz włączanie czy wyłączanie telewizora – bitwy o pilot stają się przeszłością, bo każdy ma przy sobie własne urządzenie.