Przenośny czy stacjonarny odtwarzacz DVD do telewizora?

Przy zakupie nowego odtwarzacza DVD do telewizora w pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się czy wybrać sprzęt stacjonarny, czy model przenośny. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety i wady. Klasycznym rozwiązaniem są oczywiście stacjonarne odtwarzacze DVD, które idealnie pasują do nowoczesnego salonu. Do stacjonarnego sprzętu warto dokupić odpowiednią półkę na telewizor i odtwarzacz.

Co wybrać?

Przenośny odtwarzacz DVD do telewizora jest doskonałym wyborem (https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-akcesoria/odtwarzacze-dvd/) dla tych osób, które chcą oglądać ulubione filmy w wielu różnych pomieszczeniach. Odtwarzacze tego typu zintegrowane są przeważnie z niewielkim ekranem, który służy do wyświetlania multimediów. Największą wadą jest stosunkowo niewielka przekątna ekranu, która rzadko kiedy przekracza 10 cali.

Na co zwrócić uwagę wybierając odtwarzacz DVD do telewizora?

Przy zakupie odtwarzacza DVD do telewizora warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie otrzymujemy wszystkie niezbędne przewody. Przydać mogą się także złącza słuchawkowe, które umożliwią oglądanie filmów nie przeszkadzając pozostałym domownikom. Mobilne odtwarzacze powinny być wyposażone w standardowe złącze USB. Niezbędne jest także specjalne złącze, które umożliwi podłączenie sprzętu do monitora lub telewizora.

Obsługiwane formaty

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na obsługiwane formaty. Najtańsze urządzenia niestety nie są w stanie uruchomić wszystkich filmów. W dzisiejszych czasach standardem jest uruchamianie płyt w formacie AVCHD, DVD Video, VCD oraz SVCD. Najlepsze odtwarzacze DVD do telewizora bez problemu poradzą sobie z formatami DivX, MKV, Xvid, AVI, ASF, FLV, czy MP4.