Agencja interaktywna czy software house?

Na rynku istnieje wiele typów firm zajmujących się tworzeniem aplikacji i oprogramowania IT. Klienci mają zatem dość spory wybór. Jednak czas tak szeroki wybór wykonawcy sprawia, iż jest on dość trudny.

Software house

Najczęściej firmy wybierają partnerów do realizacji projektów IT wśród agencji interaktywny i firm typu software. To drugie pojęcie jest dość nowe. Można powiedzieć, iż są to firmy, które specjalizują się w realizacji skomplikowanych projektów internetowych. Do ich realizacji wykorzystuje także bardzo zaawansowane technologie. Wszystko po to, aby realizowane projekty jak najbardziej odpowiadały potrzebom i wymaganiom klientów. Np. firmy software house w Warszawie wszystkie projekty poprzedzają dogłębną analizą procesów biznesowych swoich klientów.

Agencja interaktywna

Zadaniem agencji interaktywnych jest przede wszystkim tworzenie aplikacji mających na celu realizację celu promocyjnych i marketingów. Nie tworzą one zatem zaawansowanego oprogramowana IT. Innymi słowy, agencje interaktywne zajmują się przede wszystkim promocją produktów i usług swoich klientów.

Którego wykonawcę wybrać?

To oczywiście zależy tylko i wyłącznie od konkretnych potrzeb i oczekiwać klientów. Jeśli potrzeba jest stworzenia zaawansowanych aplikacji lepszy będzie pierwszy typ firm IT. Jeśli celem jest przede wszystkim promocja to wybrać można agencję interaktywną. Nie da się także ukryć tego, że o wyborze dane partnera decydować się także posiadany budżet. W przypadku firm software house będzie on musiał być zdecydowanie wyższy.