iPhone 14 – kolejna wersja legendarnego smartfona

iPhone 14

iPhone to smartfon, który od lat wyznacza standardy na rynku tych urządzeń. Mimo stale rosnącej konkurencji urządzenia te cieszą się wielkim zainteresowaniem i szacunkiem wśród użytkowników. Model jest również cały czas rozwijany, a kolejne serie pojawiają się na rynku praktycznie każdego roku. iPhone 14 to wersja, która trafiła do sklepów we wrześniu 2022 roku. Model szybko wzbudził ogromne zainteresowanie, choć wielu ludzi zastanawia się, czy warto go kupować.

iPhone 14 – najważniejsze informacje

iPhone 14 to kolejna odsłona najsłynniejszej serii smartfonów. Jego premiera odbyła się prawie równo rok po wejściu do sprzedaży wcześniejszego, trzynastego modelu. Tak szybkie opracowanie i wypuszczenie do sprzedaży nowego modelu budzi zatem wątpliwości co do tego, czy producent wprowadził tu faktycznie jakiekolwiek konkretne zmiany.

Rzeczywiście, zmiany w stosunku do wcześniejszej wersji są stosunkowo niewielkie. Czternasty model otrzymał pewne ulepszenia w kwestii aparatu, który otrzymał nieco jaśniejszy obiektyw. Obudowa została dodatkowo wzmocniona, dzięki czemu model ten jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nowy iPhone otrzymał też lepszą baterię zapewniającą znacznie dłuższy czas pracy.

iPhone 14 na pewno stanowi zatem krok do przodu i pod wieloma względami jest lepszy niż swój poprzednik. Użytkownicy oczekujący przełomowego modelu mogą być co prawda nieco rozczarowani, bowiem nie wprowadzono to wielkich, rewolucyjnych zmian. Mimo wszystko jest to model godny uwagi, który po prostu działa lepiej niż poprzednik.

iPhone 14 – wersje

iPhone 14

Dużą zaletą iPhone 14 z https://ispot.pl/iphone-14 jest to, że model dostępny jest w kilku wersjach. Dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć wariant odpowiedni właśnie dla siebie.

iPhone 14 – wersja podstawowa

Wersja podstawowa modelu to zwykłe rozwinięcie wcześniejszej, trzynastej odsłony. Model na pewno powinien zainteresować miłośników robienia smartfonem zdjęć, bowiem ulepszeniu uległ tutaj aparat.

iPhone 14 plus

Jest to większa wersja podstawowego modelu. Posiada znacznie większy wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala; dla porównania, w podstawowej wersji zastosowano wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala. Inną ważną cechą jest tu ulepszony, wydajniejszy akumulator. Zastosowanie lepszej baterii i większe wymiary wpłynęły rzecz jasna na wagę modelu, ale nadal jest to poręczny i wygodny smartfon.

iPhone 14 pro i iPhone 14 pro max

Obydwie wersje są do siebie zbliżone. Jedną z głównych cech jest zastosowanie w nich wyświetlacza z technologią ProMotion, który zapewnia bardzo wysoką jakość wyświetlanych obrazów. Oprócz tego modele są wydajniejsze niż wcześniejsze wersje.

iPhone 14 – klasyczny model od Apple

W porównaniu do poprzednich wersji iPhone 14 na pewno stanowi ulepszenie w wielu kwestiach. Model jest wydajniejszy i bardziej wytrzymały; zastosowano też kilka dodatkowych technologii. O tym, czy wart jest swojej ceny, każdy musi zdecydować sam. Na pewno pokazuje on, że Apple idzie wyznaczonym przez siebie kursem i konsekwentnie ulepsza z roku na rok oferowane przez siebie modele.