iPhone 14 plus – co warto wiedzieć jeszcze przed zakupem

iphone 14 plus

Marka Apple regularnie wypuszcza na rynek swoje nowe produkty, w tym smartfony, a ich popularność z roku na rok wzrasta, dlatego, jeśli chcemy zaopatrzyć się w telefon, z kultowym już jabłuszkiem, możemy mieć problem ze znalezieniem tego odpowiedniego dla nas. Poniżej garść przydatnych informacji o modelu z września 2022  – iPhone 14 plus.

Specyfikacja techniczna:

Kupując nowy smartfon, należy przeanalizować wiele różnych kwestii technicznych. W przypadku Iphone’a 14 plus do najważniejszych należą:

  • wyświetlacz: 6.7″, 2778 × 1284 px, OLED, Super Retina XDR,
  • waga: 203 g,
  • aparat: przedni – 12 Mph (z opcją autofocusu), tylny: 2 × 12 Mpx,
  • system iOS 16,
  • procesor: Apple A15 Bionic, Sześciordzeniowy.

Warto zwrócić uwagę, że procesor wykorzystany w tym modelu jest tym samym, który funkcjonuje w znanym i lubianym iPhone 13 Pro. Ponadto smartfon ten wyposażony jest w czytnik NFC (przydatny, jeśli chcemy korzystać z funkcji płatności zbliżeniowej); złącze Lightning oraz w sieć komórkowa 5G. 

Czym różni się iPhone 14 plus od iPhone’a 14?

Przeglądając oferty iPhona 14 plus (np. na https://ispot.pl/iphone-14-plus) łatwo natrafić na te  z nich prezentujące model siostrzany – Iphone’a 14. Jaka jest zatem między nimi różnica i który z nich powinno się wybrać. Odpowiedź jest bardzo prosta: to zależy. Zależy od naszych preferencji, ponieważ główną różnicą między tymi dwoma modelami jest wielkość. iPhone 14 ma wyświetlacz wielkości 6,1 „, więc jest odrobinę mniejszy niż model z plusem. W przypadku pikseli wygląda to tak: iPhone’a 14 – 1170 na 2532 pikseli, a plus – 2778 × 1284. Różnica nie jest bardzo zauważalne, jednak dla wprawnego oka może stanowić istotną kwestię. Rozważając te dwa modele, warto zastanowić się, do czego będziemy głównie telefonu używać i co jest dla nas ważniejsze  – poręczny rozmiar czy wielkość obrazu.

Co jeszcze ciekawego

Jeśli zapoznamy się już ze wszystkim najistotniejszymi informacjami na temat iPhone’a 14 plus i zdecydujemy się na jego zakup, pojawia się pytanie: jaki kolor wybrać? W przypadku tego modelu jest w czym wybierać, ponieważ firma oferuje aż 5 różnych kolorów obudowy tego smartfona:

  • niebieski,
  • czerwony,
  • fioletowy,
  • biały, nazwany księżycową poświatą,
  • czarny – północ.

Wachlarz kolorów jest naprawdę szeroki, więc łatwo znaleźć coś dla siebie. 

Dodatkowo iPhone 14 plus posiada opcje wykrywania wypadku samochodowego i automatycznie powiadamia służby ratunkowe. Apple zaopatrzyło również ten model w technologię eSIM, więc choć wejście na standardową kartę SIM zostało umieszczone w telefonach przeznaczonych na rynek europejski, to rozwiązanie to wydaje się bardzo ciekawe. Jest to o tyle istotna informacja, że wiele osób rozważa kupno tego telefonu na rodzimym rynku firmy, z uwagi na często niższą cenę. Jednak amerykański użytkownik pozbawiony został tradycyjnej tacki na kartę SIM.

Jaka jest cena iPhone’a 14 plus?

Cena zależna jest od wybranej przez nas dostępnej pamięci w urządzeniu. Oscyluje ona między 5700 zł do 8000 zł. Wybrać możemy spomiędzy 128 GB, 256 GB oraz 512 GB pamięci wbudowanej.