Serwis Apple na wyciągnięcie ręki!

serwis apple

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez komputera czy telefonu komórkowego z dostępem do internetu. Każda awaria sprzętu elektronicznego jest więc bardzo dotkliwa i najważniejsze staję się jak najszybsze usunięcie usterki. Użytkownicy urządzeń firmy Apple mogą skorzystać z punktów napraw, które specjalizują się w naprawie sprzętu tej marki. Na miejscu pracują fachowcy, którzy o sprzęcie elektronicznym „z nadgryzionym jabłkiem” wiedzą wszystko. 

Zamów kuriera i oddaj sprzęt do serwisu. 

Problem pojawia się w momencie, gdy w pobliżu nie ma żadnego punktu napraw. Jak się okazuje, jest on bardzo łatwy do rozwiązania, serwis Apple daje możliwość wysłania swojego urządzenia na podany adres. Przed wysyłką należy skontaktować się z pracownikami serwisu w celu uzgodnienia szczegółów naprawy. Konsultacja jest niezbędna, aby wstępnie oszacować czas naprawy oraz koszt. W następnym kroku należy zamówić odbiór przesyłki przez kuriera i zapakować dokładnie uszkodzony telefon, komputer lub inne urządzenie. Trzeba pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu, aby sprzęt nie uszkodził się jeszcze bardziej podczas transportu. Z pewnością trafnych wskazówek udzieli pracownik serwisu podczas rozmowy telefonicznej lub w wiadomości email. 

Czas naprawy to tylko kilka dni. 

W sytuacjach, gdy sprzęt ląduje na stole w serwisie zawsze pojawia się pytanie ile czasu będzie trwała naprawa. Trzeba wziąć pod uwagę, że samo doręczenie sprzętu do naprawy trwa na ogół jeden dzień. Czas samej naprawy jest uzależniony od stopnie skomplikowania usterki. Jeśli nie jest to nic poważnego to można zakładać, że usterka zostanie usunięta w ciągu kilku godzin i tego samego lub następnego dnia odesłana na adres właściciela sprzętu. Na ogół trzeba się liczyć z funkcjonowaniem bez urządzenia przez kilka dni. Serwis Apple to miejsce w którym bez większych problemów pracownicy powinni poradzić sobie z każdą awarią. 

Co najcześciej ulega awarii? 

MacBooki, iPhony, Apple Watche. iPady to urządzenia, które stosunkowo rzadko się psują. Najczęściej awaria są wynikiem chwili nieuwagi posiadacza sprzętu, serwis Apple przyjmuje do naprawy mnóstwo telefonów z rozbitymi ekranami na skutek upadku na twardą podłogę lub chodnik. To zdecydowanie jedna z najczęstszych usterek. Do grona uszkodzeń mechanicznych można zaliczyć też zniekształconą aluminiową obudowę czy zbitą szybkę aparatu fotograficznego. W komputerach przenośnych po zalaniach wodą mogą przestać sprawnie działać niektóre klawisze klawiatury. Jeśli mowa o MacBookach to dobrze jest co jakiś czas oddać komputer w celu dokładnego wyczyszczenia. Wewnątrz laptopa gromadzi się kurz i może mieć on duży wpływ na szybkość działania oraz wydajność sprzętu. To bardzo ważne, ponieważ nieczyszczenie komputera może prowadzić do dalszych usterek. W każdym sprzęcie Apple warto wymienić również baterię jeśli zaobserwuje się spadek jej wydajności. Ta operacja na ogół trwa kilka godzin i nie jest niczym skomplikowanym. Po wymianie baterii urządzenie będzie działało, jakby było wyjęte prosto z pudełka.