W jaki sposób akumulator żelowy 12V wykorzystać w domu?

akumulator 12v

Awarie prądu zdarzają się rzadko, ale mogą pociągać za sobą przykre konsekwencje dla domowników. Brak energii to przede wszystkim egipskie ciemności. Jest to uciążliwe zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy szybko się ściemnia. Można oczywiście zapalić świece, ale ten sposób sprawdza się, jeśli prądu nie ma przez chwilę. Tymczasem opanowanie awarii może zająć długie godziny a nawet dni. Dlatego warto mieć na stanie akumulator żelowy 12V do systemu zasilania awaryjnego na przykład ze sklepu Napad.

Ratunek w kryzysowej sytuacji

Przerwy w dostawie prądu powodują brak możliwości zasilania podstawowych sprzętów domowych, które na co dzień wykorzystują energię elektryczną. Nie działają wówczas lodówki, telewizory, sprzęty RTV i AGD. Jeśli nie uda się szybko przywrócić wymaganych funkcji może się okazać, że coś ulegnie zniszczeniu, np. mięso w lodówce, które miało pozostać zamrożone. Aby nie generować strat, trzeba być zawsze przygotowanym na kryzysowe sytuacje. Akumulator żelowy 12V do systemu zasilania awaryjnego może pomóc wyjść z opresji i podładować domowe urządzenia do czasu usunięcia usterek. Przezorny zawsze ubezpieczony, więc akumulator powinien znajdować się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego.

Trwałość i niezawodność

Akumulatory żelowe są bardzo trwałe i wykazują się znacznie większą żywotnością aniżeli urządzenia wykonane z innych materiałów. Ich wielką zaletą jest odporność na skrajne temperatury. Zarówno w zimnie jak i w gorącu mogą pracować na pełnych obrotach. Gwarantują zresztą maksymalną liczbę potencjalnych cykli ładowania i rozładowywania. Posiadanie akumulatora żelowego 12V do systemu zasilania awaryjnego jest dobrym rozwiązaniem dla domów stojących na peryferiach.