Jaki tusz do drukarki Canon Pixma TS3150? Sprawdzamy!

canon pixma ts3150

Posiadanie drukarki daje wiele możliwości. Wystarczy sobie przypomnieć czasy, w których to trzeba było udać się na drugi koniec miasta, aby wydrukować ledwie kilka kartek. Trzeba było na to poświęcić sporo czasu, co nie każdemu się podobało. Dziś drukarki są znacznie tańsze i nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na to, aby mieć ją na własną rękę i drukować do woli co się podoba. Owszem, drukarki, a żeby być dokładniejszym, to technologia w nich stosowana cały czas idzie do przodu, więc nie ma co się dziwić, że kupujemy je coraz nowsze. Postanowiliśmy jednak zająć się tematem tuszu, bo tutaj jest spore pole do dyskusji. Jaki wybrać tusz? Czy postawić na oryginalny od producenta, czy też jednak na zamiennik?

Oryginalny tusz

Sam zwrot „oryginalny tusz” jest odrobinę kłamliwy, ale jednak trzeba sobie powiedzieć, że zawsze jest to gwarancja odpowiedniej jakości wydruku. Ma to znaczenie, gdy potrzebujesz wydrukować rzecz, co do której nie ma wątpliwości pod kątem detali i chcesz mieć jak największą jakość obrazu. Trzeba jednak na to spojrzeć od strony ekonomicznej – nie każdego stać na taki zakup, bo tusz do drukarki Canon Pixma TS3150 nie kosztuje mało, bo to wydatek ponad 100 zł. Jeżeli drukujesz wiele rzeczy, to w dłuższej perspektywie czasowej taki wydatek może być męczący, natomiast nie jest on tak bardzo odczuwalny przez osoby, drukujące na Canon Pixma TS3150 tusze.

Co z zamiennikami?

canon pixma ts3150

Co do samych zamienników to jest parę znaków zapytania. O ile można znaleźć dobrej jakości zamienniki, to jednak są też takie, które nie nadają się do niczego i raczej psują opinię producentom, którzy chcą tworzyć do Canon Pixma TS3150 tusze zamienniki, które są dobrej jakości oraz ostatecznie są tańsze. Nie ma wielu badań na ten temat, gdyż producenci zamienników nie inwestują w nie, więc trzeba to sprawdzać metodą „prób i błędów”.