Wymiana tuszu hp 304 oraz jak długo przechowywać wkłady

Tusz hp 304 wypada wymienić dopiero wtedy, gdy kartridż jest pusty. Pierwsza czynność, jaką należy wykonać to przygotowanie kartridża, następnie w delikatny sposób trzeba zerwać taśmę ochronną. Kolejnym krokiem będzie wyjęcie pustego pojemnika.

W tym celu należy uruchomić drukarkę, potem powinno się otworzyć pokrywę dostępu do wkładów. Później, gdy karetka przestanie się poruszać, wypada nacisnąć delikatnie wkład, by go zwolnić po czym wyjąć wkład z gniazda. Następnie niezbędna jest instalacja nowego kartridża. W miejsce po pustym kartridżu należy włożyć nowy, odpowiednio docisnąć go do gniazda, aby wskoczył na swoje miejsce po czym pozostaje zamknąć pokrywę. Trzeba mieć na uwadze, że urządzenie powinno automatycznie wyrównać nowe wkłady po ich zainstalowaniu. Gdy wydrukowana zostanie strona testowa, wtedy wszystko zostało wykonane jak należy.

Ile czasu przechowywać wkłady?

Zapewne wiele osób zastanawia się jak długo można przechowywać wkłady do drukarek. Otóż przeważnie na kasetach znajduje się data ważności, która informuje nas, ile czasu ważny jest dany produkt. W przypadku, gdy urządzenie jest w odpowiedni sposób zadbane okres przechowywania może wynieść nawet dwa lata,co jest ogromną zaletą. Jednakże trzeba pamiętać, aby wkład był trzymany w temperaturze pokojowej, dzięki czemu jego żywotność będzie znacznie dłuższa. Istnieją również takie modele drukarek, dla których ważność jest mniej istotna. Wypada mieć na uwadze, że tusz do hp 304 powinien być przechowywany w temperaturze od piętnastu do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Dlatego najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie schowanie go w szufladzie biurka. W związku z tym nie należy zostawiać pojemników na zewnątrz. W tym przypadku dotyczy to zarówno oryginalnych produktów, jak i zamienników. Tym bardziej w lecie jest niezbędne zastosowanie się do tej rady.