Czym cechuje się dobra myszka gamingowa?

Mysz_MM779G_1_GLOWNE

Myszki dla graczy zwracają na siebię uwagę się nie tylko wyglądem, ale także tym bardziej swoją ergonomią i precyzją działania. Posiadają rozwiązania pozwalające na dostosowanie do użytkownika i jego wymagań związanych z rozgrywką. Czym wyróżniają się myszki do gier?

Co oferują myszki dla graczy?

W konstrukcji myszy do grania istotny jest jej kształt pozwalający na dopasowanie do dłoni, co wraz z sensorem o wysokiej rozdzielczości umożliwia precyzyjne kontrolowanie ruchów w grze. Z tego względu najwyższe modele myszek umożliwiają dopasowanie wymiarów obudowy, a nawet zastosowanie ciężarków zmieniających jej rozkład masy. Obecnie stosuje się w dobrych myszkach czujniki optyczne, zapewniające wysoką czułość przy rozdzielczości kilkunastu tysięcy DPI. Często posiadają one dodatkowe przyciski pozwalające na zaprogramowanie wybranych funkcji. Myszka gamingowa może być bezprzewodowa, lub połączona przewodem USB. Bezprzewodowe nie ograniczają ruchów i są bardziej mobilne, jednak należy pamiętać o ich ładowaniu, natomiast przewodowe nie są narażone na zakłócenia transmisji i eliminują ryzyko rozładowania w trakcie rozgrywki.

Oprogramowanie myszek 

Nowoczesne myszki gamingowe Emanta zwykle posiadają dedykowane oprogramowanie, które pozwala na sterowanie jej funkcjami i personalizacją z poziomu komputera. Możliwe jest dostosowanie takich funkcji jak działanie dodatkowych przycisków, czułość, dostosowanie podświetlenia, czy nawet dopasowanie trybów działania do danych gier z możliwością np. kontroli odrzutu broni w strzelankach.