Mobilne karty lojalnościowe – niepotrzebna wygoda?

Obecnie w wielu sieciach sklepów pojawiają się karty lojalnościowe https://www.unicard.pl/karty-lojalnosciowe . W programach uczestniczy większość supermarketów, drogerii i sklepów odzieżowych, spośród których część oferuje karty mobilne. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Wszystkie karty w jednym miejscu

Klasyczne karty lojalnościowe zajmują dużo miejsca, przez co członek kilku programów lojalnościowych może spotkać się z powszechnym obecnie problemem, jakim jest brak miejsca w portfelu. Mobilne karty skutecznie rozwiązują ten problem. W dzisiejszych czasach mało kto rusza się z domu bez telefonu, a karty w postaci aplikacji mobilnych nie zajmują miejsca, przez co są dużo wygodniejsze. Na plus zasługuje również to, że wiele takich aplikacji nie wymaga do działania połączenia z internetem, a więc nie trzeba martwić się o brak dostępności do karty.

Technologiczne rozwiązanie nie dla każdego

Patrząc obiektywnie na mobilne aplikacje programów lojalnościowych szybko można dostrzec również wady takiego rozwiązania. Stawiając bowiem na technologię trzeba liczyć się z tym, że nie każdy będzie mógł z niej skorzystać. Dla osób starszej daty sam w sobie temat kart lojalnościowych może być niezrozumiały, a karty mobilne są wręcz poza ich zasięgiem. Warto również pamiętać o tym, że wciąż nie każdy korzysta ze smartfonów, a większość aplikacji działa wyłącznie na nich. Ze względu na to mobilne karty lojalnościowe stają się przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla młodzieży.