MacBook Pro – najpotężniejszy laptop od Apple w historii

macbook pro

MacBook Pro to linia laptopów z najwyższej półki firmy Apple. Został zaprojektowany tak, aby był potężny i przenośny. Wprowadzony na rynek w 2006 roku jako zamiennik PowerBooka G4 i od tego czasu corocznie pojawia się jego zaktualizowana wersja. Ma smukłą konstrukcję z paskiem dotykowym i wyświetlaczem Retina. Jest sprzedawany głównie profesjonalistom i twórcom, którzy wymagają większej mocy niż laptop klasy podstawowej lub średniej, ale jednocześnie jest popularny wśród studentów ze względu na swoją mobilność, wydajność i długi czas pracy na baterii.

Ekran Macbooka Pro

Ekran Macbooka Pro wykonany w technologii Liquid Retina XDR ma wysoką rozdzielczość, świetny kontrast oraz zapewnia oszałamiająco żywe i realistyczne kolory. Ekran posiada również powłokę antyrefleksyjną, która ułatwia odczytywanie treści w różnych warunkach oświetleniowych.

Laptop można kupić z ekranem o przekątnej 13,14 lub 16 cali. 13 lub 14-calowy Macbook Pro jest więcej niż wystarczający dla większości ludzi, ale jeśli jesteś projektantem lub robisz coś innego niż tylko praca biurowa, 16-calowy wariant może być lepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Wydajność Macbooka Pro

Czip Apple M1 zapewnia 13-calowemu MacBookowi Pro niesamowity wzrost szybkości i mocy. Jest również znacznie wydajniejszy pod względem grafiki, działa do 5 razy szybciej w porównaniu z poprzednimi modelami. Dzięki temu Macbook Pro 13 cali to jeden z najpopularniejszych profesjonalnych notebooków z energooszczędną baterią, która działa do 20 godzin.

Dla wersji 14 i 16 cali również przygotowane nowe procesory. Chipy M1 Pro lub M1 Max firmy Apple to pierwsze układy zaprojektowane specjalnie do użytku profesjonalnego. Zapewniają dużą szybkość i przełomową żywotność baterii, co czyni je idealnymi do użytku biznesowego.

macbook pro

System operacyjny macOS Monterey dla czipów M1

MacOS Monterey to nowy system, dzięki czemu Twój Macbook Pro zmieni się w zupełnie inne urządzenie. Odblokowuje potencjał układu M1 i pozwala ludziom korzystać z komputera Mac na wiele nowych sposobów.

Łączenie się ze światem, udostępnianie treści i tworzenie nigdy nie było prostsze. Surfuj po sieci, korzystaj z FaceTime i wiadomości, korzystaj z ulepszonej szybkości Safari i uzyskuj dostęp do swojej pracy jednocześnie na komputerach Mac i innych urządzeniach Apple.

System operacyjny Monterey został zaprezentowany przez Apple na Światowej Konferencji Deweloperów w czerwcu 2019 r. System operacyjny został stworzony, aby być bardziej otwarty niż poprzednie systemy firmy, co umożliwi zewnętrznym programistom tworzenie aplikacji, które mogą działać na MacOS Monterey.

Ten nowy MacOS umożliwia programistom tworzenie aplikacji dla systemu operacyjnego za pomocą interfejsu API graficznego Metal 2, który został przeprojektowany w celu wykorzystania nowoczesnego sprzętu. Nowy interfejs API Metal 2 zapewnia renderowanie przy niższych kosztach, wielowątkowe generowanie buforów poleceń i wydajne wykorzystanie wielordzeniowych procesorów.

Nowy system operacyjny Apple, MacOS Monterey, ma przygotować komputer Macbook Pro na następną dekadę innowacji technologicznych, oferuje również najlepsze światowej klasy zabezpieczenia prywatności.