Telewizor LED czy LCD – który lepszy?

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje telewizorów. Różnią się one między sobą wyglądem, parametrami oraz ceną. W związku z tym faktem, zanim wybierzemy się po zakup nowego telewizora, warto zapoznać się z tymi dostępnymi na rynku. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje telewizorów wraz z ich krótką
charakteryzacją.

Telewizory LCD

Ten typ telewizorów odznacza się niewątpliwie przystępną ceną. Wynika to przede wszystkim z niskiego kosztu ich produkcji. Ponadto, dobrze prezentują wysoką jasność i równomiernie podświetlają panel, na którym wyświetlany jest obraz. Co ważne, w przypadku telewizorów LCD nie ma możliwości, aby doszło do zjawiska jakim jest wypalenie obrazu.

Wymieniając jednak wady tego typu telewizorów, to pierwszą z nich jest niepełne przedstawienie czerni. Dodatkowo mają one niewielki kąt obserwacji, a także dłuższy czas reakcji, co jest widoczne na przykład podczas oglądania meczu.

Telewizory LED

Jeżeli zdecydujemy się na zakup produktu jakim jest telewizor LED, to niewątpliwie możemy liczyć się z tym, że ceny ponoszonych przez nas rachunków za prąd spadną. Z czego to wynika? Mianowicie z tego, że tego typu telewizor wykorzystuje zdecydowanie mniej energii elektrycznej niż ma to miejsce w przypadku wyżej opisanego telewizora LCD. Co istotne, tego typu telewizor LED dostępny jest w wielu rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można go dobrać do pomieszczeń o znacznie zróżnicowanym metrażu. Ważne jest także to, że grubość wyżej wspomnianego potrafi wynosić jedynie kilkanaście milimetrów, dzięki czemu zyskuje na wyglądzie.