Czym należy się sugerować przy wyborze karty kryptograficznej?

Warto mieć świadomość jakie aspekty należy uwzględnić kupując kartę kryptograficzną cieszącą się z roku na rok coraz większą popularnością.

Dlaczego warto zdecydować się kartę kryptograficzną najwyższej możliwej jakości?

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że karta kryptograficzna w najnowszej wersji została wyposażona przez producenta w sprzętową realizację algorytmu RSA o długości klucza nawet do 2048 bitów w ten sposób klient może być pewny, iż poziom bezpieczeństwa w kwestii identyfikacji, przeciwdziałania fałszerstwu czy przesyłania danych jest bardzo wysoki.

Gdzie można zastosować kartę kryptograficzną?

Produkt wykorzystywany jest przeważnie do identyfikacji elektronicznej i wizualnej klientów klinik, firm czy uczniów szkół. Karta kryptograficzna używana jest także do ochrony dostępu do komputera. Produkt stosowany jest również w komunikacji miejskiej.

Jakie cechy powinna mieć karta kryptograficzna?

Kart kryptograficzna powinna przede wszystkim charakteryzować się wysoką wydajnością. Produkt musi również dynamicznie zarządzać pamięcią. Należy także pamiętać, aby była możliwość tworzenia, a także weryfikacji podpisów elektronicznych przy zastosowaniu algorytmu RSA.

Karta kryptograficzna powinna także koniecznie mieć możliwość wgrania do dziesięciu certyfikatów niekwalifikowanych, a także pięciu certyfikatów kwalifikowanych. Urządzenie musi również cechować wykorzystanie bezpiecznego kanału i ścieżki.