Użyteczność drukarki do płyt CD

drukarka do płyt cd

Drukarka do płyt CD to rewolucyjna technologia umożliwiająca drukowanie bezpośrednio na wybranych płytach. Dzięki tej umiejętności można rozszerzyć możliwości zawodowe, a nawet robić to dla zabawy. Drukarka działa przy użyciu technologii druku atramentowego lub termicznego i jest trwała.

Druk na płytach CD – od czego zacząć?

Górna część płyty CD jest przeznaczona do nadruku atramentowego. Jednak takiego nadruku nie da się wykonać za pomocą zwykłej drukarki. Urządzenie musi być wyposażone w specjalny podajnik, gdzie należy umieścić płytę. Zazwyczaj sprzęty wyższej jakości wyposażone są w taki podajnik oraz specjalną aplikację, która umożliwia przygotowanie dowolnego wzoru. W większości drukarek do płyt CD wykonanie nadruku na odbywa się w bardzo prosty sposób, ponieważ podajnik umożliwia łatwe i szybkie nakładanie druku bezpośrednio na powierzchnię płyty.

Jak zadbać o jakość nadruku na płytach CD/DVD?

drukarka do płyt cd

Czasami po wykonaniu nadruku może się okazać, że powierzchnia płyt CD jest lepka nawet po upływie całego dnia. Wysychanie powierzchni zazwyczaj trwa maksymalnie jedną dobę. Jeśli taki efekt nie znika i stale się utrzymuje, może to wskazywać, że drukarka do płyt CD (link) jest ustawiona na zbyt duże nasycenie kolorów. Wtedy należy zmniejszyć intensywność kolorów, a następnie powtórzyć cały proces. Może również wystąpić sytuacja, że tusz się rozmazuje. Należy pamiętać, by nie dotykać płyt ze świeżo wykonanym nadrukiem, by zapobiec rozmazaniu. Dodatkowo w drukarkach oryginalnie dołączony jest tusz do drukarek, który zazwyczaj wystarcza na wykonanie nawet kilkuset egzemplarzy CD.